A+ / A-
După crimă, Benjamin Colton Barnes a fugit şi nu a fost găsit de zecile de ofiţeri veniţi să îi caute. Potrivit dosarului său din armată, Barnes era unul dintre cei mai buni la testele de supravieţuire.
Pe lângă crima comisă ieri, se pare că Barnes este responsabil şi pentru un alt măcel. Duminică, patru persoane au fost împuşcate la o petrecere din Seattle.
Ucigaşul este în pădurile din parcul naţional, foarte bine înarmat, a spus poliţia. Oamenii legii au restricţionat accesul în parcul naţional.
Cei care se aflau deja în parc, circa 125 de oameni, sunt adăpostiţi în subsolul centrului de vizitatori. Poliţia intenţionează să aducă un avion dotat cu aparatură care să permită localizarea criminalului prin căldura corpului acestuia.
Click pentru a descarca editia electronica a RENASTEREA.
Pentru a o vizualiza, aveti nevoie de Adobe Reader