A+ / A-
Meciul amical de handbal dintre Politehnica Municipal TimiÅŸoara ÅŸi Potaissa Turda s-a încheiat cu victoria oaspeÅ£ilor, care au avut un final de întâlnire mai bun.
Ardelenii au câÅŸtigat cu 26-22 (12-12), fiind mai inspiraÅ£i atât din punct de vedere tactic, cât ÅŸi în ceea ce priveÅŸte contraatacurile duse pe parcursul ultimelor zece minute ale partidei.
La gruparea de pe Bega, golgheterul Alexandru Åžimicu a evoluat doar 25 de minute. Interul timiÅŸorean a fost descalificat înaintea pauzei, după ce i-a pus o mână în gât pivotului turdean IonuÅ£ Åžtef.
De la alb-violeţi au mai absentat Spahici şi Cristescu, ambii accidentaţi, iar din minutul 20 a părăsit terenul, tot cu probleme medicale, şi interul Sabin Ignat.
În aceste condiÅ£ii, principalii marcatori ai bănăţenilor au fost Macovei ÅŸi Ursu, fiecare cu patru reuÅŸite.
Următorul examen oficial al formaÅ£iei pregătite de Otto Hell este cel de sâmbătă cu Steaua, meciul urmând să se dispute în Capitală.
Click pentru a descarca editia electronica a RENASTEREA.
Pentru a o vizualiza, aveti nevoie de Adobe Reader